REZULTATE TESTARE LIMBA ROMANA

Nr. crt.
Nume şi prenume
Şcoala
Nota

1
Dobrin Denisa Anne-Marie
Școala Gimnazială Nr. 3
29.40
admis
2
Popa Rialda Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
29.00
admis
3
Comanescu Miruna
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
28.50
admis
4
Vilcu Miriam
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
28.25
admis
5
Grigoras Ilaria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
28.15
admis
6
Voicu Alexia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
28.00
admis
7
Gavrilă Ioana
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
27.75
admis
8
Lovin Teodora
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.60
admis
9
Mocanu Daria Andreea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
27.60
admis
10
Cirnu Claudia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.50
admis
11
Iliescu Mihai-Alin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
27.50
admis
12
Topor Antonia Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.50
admis
13
Mîțu Miruna
Școala Gimnazială Nr. 3
27.40
admis
14
Gheorghita Maia
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
27.30
admis
15
Zamfiroiu Andrada
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.10
admis
16
Buzaianu Ioana
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
27.00
admis
17
Cristian Andreea
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
27.00
admis
18
Asanache Bianca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny "
26.90
admis
19
Ciobotaru Ema
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.65
admis
20
Enache Alexia
Școala Gimnazială Nr. 3
26.60
admis
21
Iordache Beatrice
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
26.50
admis
22
Androni Ştefan
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.40
admis
23
Tronaru Bianca
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
26.30
admis
24
Hodorog David
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
26.25
admis
25
Bortoș Bianca Mihaela
Școala Gimnazială Nr. 3
26.20
admis
26
Ciribaşa Cristian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
26.20
admis
27
Croitoru Daria
Școala Gimnazială Nr. 3
26.10
admis
28
Bordea Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.05
admis
29
Dimofte Teodora
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
26.00
admis
30
Drăgoi Bianca
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
26.00
admis
31
Olaru Alexandru
Școala Gimnazială Nr. 3
26.00
admis
32
Voinea Murgulet Sebastian
Scoala Gimnaziala Gagesti
26.00
admis
33
Ene Cristian
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
25.80
admis
34
Iosif Alexandra
Școala Gimnazială Nr. 3
25.80
admis
35
Portase Laura
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.80
admis
36
Ursache Elisia
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
25.60
admis
37
Băltăreţu Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.50
admis
38
Ciusleanu Amina
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.50
admis
39
Tudose Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
25.40
admis
40
Latcan David
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.35
admis
41
Capatina Mateo
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.30
admis
42
Milea Irina Maria
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.30
admis
43
Strimbei Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.30
admis
44
Lacatus Maia
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
25.20
admis
45
Nica Daria Ramona
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.10
admis
46
Ionescu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
25.10
admis
47
Bunadimineata Alesia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.00
admis
48
Ene Adelina
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
25.00
admis
49
Dobrescu George
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
24.95
admis
50
Prodan Razvan
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.95
admis
51
Bigiu- Diaconu Maria-Magdalena
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
24.90
admis
52
Porosnicu Sara
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.90
admis
53
Rosu Mihnea
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
24.90
admis
54
Curtache Ștefan
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.80
admis
55
Tataru Eduard - Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.80
admis
56
Mocanu Tudor
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
24.80
admis
57
Anton Claudia-Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.80
admis
58
Chiriac Eduard
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.75
admis
59
Ciorasteanu Ana - Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.75
admis
60
Cringasu Rianna
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.70
admis
61
Purice Cosmina Denisa
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.70
admis
62
Seceleanu Elena
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.70
admis
63
Dobroiu Delia
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.70
admis
64
Popa Ana Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.65
respins
65
Taman Teodor
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
24.65
respins
66
Paiu George
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
24.60
respins
67
Petrea Rares - Mihail
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.45
respins
68
Huzuneanu Roxana
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.40
respins
69
Natu Miruna
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.40
respins
70
Petrișor Luana Marie
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.40
respins
71
Şerban Robert
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.40
respins
72
Stanculea Andrei
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.40
respins
73
Manole Vlad-Ghica
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.30
respins
74
Boza Ďiandra
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
24.25
respins
75
Cristea Ileana
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.25
respins
76
Balosin Miruna
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.15
respins
77
Diţă Olguţa
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.15
respins
78
Năstăsache Roxana Violeta
Școala Gimnazială Nr. 3
24.10
respins
79
Chetreanu Iosef
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.05
respins
80
Cucu Samyra
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.05
respins
81
Marinescu Radu-Mihai
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.00
respins
82
Gorciu Georgiana
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.90
respins
83
Apostu Ștefan
Școala Gimnazială Nr. 3
23.85
respins
84
Pruteanu Iulian Cezar
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
23.85
respins
85
Sava Ana Maria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
23.85
respins
86
Vizitiu Vlad
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
23.70
respins
87
Stoleru-Cristudor Giulia-Mihaela
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.65
respins
88
Cherciu Sofia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.50
respins
89
Grozavu Maria Cristina
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.50
respins
90
Anastasiu Tudor Stefan
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.45
respins
91
Baldin Mihnea -Ioan
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.40
respins
92
Bodea Adriana
Scoala Gimnaziala Gagesti
23.40
respins
93
Medeleanu Bianca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
23.30
respins
94
Virna Teodora-Petra
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.30
respins
95
Petrea Justina Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
23.25
respins
96
Ghiorghita Alin Cosmin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.15
respins
97
Florea Ciprian
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.10
respins
98
Turcu Andrei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
23.10
respins
99
Ghilea Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.90
respins
100
Dumitraș Beatrice
Școala Gimnazială Nr. 3
22.85
respins
101
Ghinea Cristina
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.85
respins
102
Mansur Marwan
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.85
respins
103
Cornea Alexandru-Sebastian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.70
respins
104
Hanga David Andrei
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
22.55
respins
105
Hărăbor Maria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.55
respins
106
Chiorescu Eric Stefan
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
22.50
respins
107
Cozma Dragoș
Școala Gimnazială Nr. 3
22.50
respins
108
Dudu Iarina Laura
Școala Gimnazială Nr. 7
22.50
respins
109
Benguș Ilinca
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.45
respins
110
Moglan David
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.45
respins
111
Ciocirlan Mara Alexandra
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
22.40
respins
112
Miron Ana-Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
22.40
respins
113
Simulescu Daria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
22.30
respins
114
Stanciu Erica
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.25
respins
115
Anghel Ana Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.15
respins
116
Beșleagă Alexia Cristina
Școala Gimnazială Nr. 3
22.15
respins
117
Tilvar Sabin
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
22.15
respins
118
Herciu Mihnea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.05
respins
119
Crăciun Radu
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
21.95
respins
120
Fodor Andrei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.90
respins
121
Turturică Ilaria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.90
respins
122
Soare Nicole Alexandra
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
21.85
respins
123
Murgu Daniele
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
21.80
respins
124
Dumitrașcu Elena
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
21.75
respins
125
Şuşu Eduard
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.75
respins
126
Dragomir Andrei
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
21.70
respins
127
Condrea Maria Octavia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
21.60
respins
128
Avram Maia Ilinca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.55
respins
129
Marcu Maria
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
21.55
respins
130
Iacob Ana Maria Iulia
Școala Gimnazială Nr. 3
21.40
respins
131
Lepadatu Andra
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
21.40
respins
132
Malureanu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.40
respins
133
Ioanițescu Edward
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
21.30
respins
134
Porumb Ștefan
Școala Gimnazială Nr. 3
21.30
respins
135
Brînzan Luiza Elena
Școala Gimnazială Nr. 3
21.05
respins
136
Statache Andreea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
21.00
respins
137
Dumitrascu Elina
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.90
respins
138
Alexe Narcis
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.85
respins
139
Ionescu Justin
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.70
respins
140
Lupu Cosmin Daniel
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
20.70
respins
141
Cioruta Raluca Gabriela
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.65
respins
142
Harabagiu Bianca-Elena
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.60
respins
143
Levarda Andrei Cosmin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.60
respins
144
Miron Denisa
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
20.60
respins
145
Tirdea Alex
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.60
respins
146
Găină Ștefania
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.55
respins
147
Croitorul Lavinia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.45
respins
148
Farcaș Rareș
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.40
respins
149
Bulancea Anca-Ștefania
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.30
respins
150
Savu Denis
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.30
respins
151
Tanase Dragos
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
20.30
respins
152
Toma Andrei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.30
respins
153
Costea Dalia Alessia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.10
respins
154
Tarcau Mihai
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
20.05
respins
155
Negoiţă David
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
20.00
respins
156
Lupu Ştefania
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
19.95
respins
157
Rosu David Christian
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
19.90
respins
158
Radu Alex
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
19.80
respins
159
Ionita Mădălina
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
19.60
respins
160
Negrea Ana-Corina
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
19.60
respins
161
Ştefan Sonia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
19.50
respins
162
Şovan Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
19.40
respins
163
Voinea Ioana
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
19.35
respins
164
Avram Daria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
19.25
respins
165
Dobre Bianca
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
19.20
respins
166
Secobeanu Maria
Scoala Gimnaziala Golesti
19.20
respins
167
Tunaru Eliza
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
19.20
respins
168
Arginteanu Luca
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
19.10
respins
169
Paroiu Andrei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
19.10
respins
170
Ichim Mirabela
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
18.95
respins
171
Sava Tudor
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
18.90
respins
172
Stancu Cosmin
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
18.75
respins
173
Dabija Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
18.45
respins
174
Bratosin Andrei
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
18.30
respins
175
Stoica Izabela Claudia
Scoala Gimnaziala Golesti
18.25
respins
176
Olteanu Cezar-Alin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
18.00
respins
177
Boureanu Anca-Maria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
17.75
respins
178
Porumboiu Alexandra
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
17.70
respins
179
Ceoarec Iulian
Școala Gimnazială ,,Virtescoiu"
17.65
respins
180
Cazacu Matei
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
17.55
respins
181
Nichita Andreea
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny "
17.55
respins
182
Statache Alessia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
17.50
respins
183
Tătaru Mihnea
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
17.50
respins
184
Munteanu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
17.40
respins
185
Bajenaru Ioana
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
16.90
respins
186
Vrânceanu Ana-Maria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
16.80
respins
187
Pavaluca Karina
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
16.30
respins
188
Toderasc Gabriel
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
16.25
respins
189
Balaș Viorel-Andrei
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
16.15
respins
190
Ciobanu David
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
15.65
respins
191
Lupu Sebastian
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
15.45
respins
192
Plantos Sergiu
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
14.20
respins
193
Oancea Elena
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
12.25
respins
194
Mihu Radu-Federico
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
11.90
respins
195
Butan Bianca
Școala Gimnazială Mera
11.60
respins
196
Catan Teodor
Școala Gimnazială Mera
6.30
respins
197
Anghel Anamaria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"

absent
198
Bentea Amelia
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
199
Bordia Sebastian Ionuț
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "

absent
200
Cara Denisa-Areena
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
201
Cernat Denisa-Andreea
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
202
Ciobotaru Daria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
203
Coroiu Adrian
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
204
Damaschin Robert
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
205
Dinu Ionuţ
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "

absent
206
Fluture Ștefania
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
207
Gaidargi Matei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
208
Ghinea Maria Cristina
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"

absent
209
Golea Sami
Școala Gimnazială Nr. 3

absent
210
Hîrşu Sara
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
211
Ivan Ana Maria
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud

absent
212
Ivan Maria
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud

absent
213
Lungu Luca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
214
Lupu David
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"

absent
215
Măgureanu Sebastian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
216
Mocanu Andrei
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
217
Munteanu Ana
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"

absent
218
Munteanu Fabrizio
Scoala Gimnaziala Gagesti

absent
219
Petroianu Rares-Cristian
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"

absent
220
Radu Mihaela
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "

absent
221
Rentea Cezar
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
222
Robu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "

absent
223
Rotaru Sorina
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud

absent
224
Simion Iasmina Alexandra
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "

absent
225
Simionescu Lenus
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"

absent
226
Sîrghe Teodor
Școala Gimnazială Nr. 3

absent
227





Coordonatori:
Inspector școlar pentru învățământul primar, prof. Gabriela Oloeriu
  • limba română: prof. inv. primar Alina Coarcă, prof. inv. primar Mariana Cudalb
  • matematică: prof. inv. primar Daniela Gavrilă, prof. inv. primar Geanina Ifrim

Centrul de Excelenta ce se va organiza la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani. Activitatea Centrului de Excelenta
se va desfășura în fiecare sâmbătă, alternativ matematică și limba română, între orele 9.30-11.30 la sediul unității școlare mai sus menționate. Elevii vor putea fi înscriși la acest centru de către părinți sau învățători până la data de 11 octombrie, la adresa de email ifgeani@yahoo.com.

Deoarece există un număr limitat de locuri, 90 la matematică și 60 la română, elevii vor fi selectați pe baza unei testări, care este programată pentru data de 14 octombrie 2017 la limba română și 21 octombrie 2017 la matematică, ora 9.30 la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani.
Elevii pot participa la ambele discipline, dacă au fost selectați în acest sens.


Participarea la activitățile Centrului de Excelență este gratuită, iar elevii vor fi pregătiți de cadre didactice de excepție, cu preocupare permanentă pentru performanță.