REZULTATE EVALUARE - MATEMATICĂ - 12.05.2018
Nr. crt.
Nume si prenume
Scoala
Punctaj
1
Şerban Robert
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
98.00
2
Prodan Razvan
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
96.00
3
Mocanu Tudor
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
94.00
4
Rentea Cezar
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
93.00
5
Porumb Ștefan
Școala Gimnazială Nr. 3
89.00
6
Găman Mara Elena
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
88.00
7
Gavrilă Ioana
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
88.00
8
Grigoras Ilaria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
88.00
9
Popa Rialda Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
88.00
10
Cazacu Matei
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
81.00
11
Ciobotaru Alexandra
Scoala Gimnaziala "Profesor Panaite C. Mazilu" Brosteni
81.00
12
Ciusleanu Amina
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
81.00
13
Ene Cristian
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
81.00
14
Ciribasa Cristian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
78.00
15
Porosnicu Sara
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
78.00
16
Taman Teodor
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
78.00
17
Ghilea Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
76.00
18
Portase Laura
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
76.00
19
Rosu Mihnea
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
76.00
20
Baldin Mihnea -Ioan
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
71.00
21
Ciobanu David
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
71.00
22
Ilie David
Școala Gimnazială Nr. 3
71.00
23
Apostu Ștefan
Școala Gimnazială Nr. 3
70.00
24
Ştefan Sonia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
70.00
25
Cringasu Rianna
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
69.00
26
Grozavu Maria Cristina
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
69.00
27
Anghel Anamaria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
68.00
28
Bortoș Bianca Mihaela
Școala Gimnazială Nr. 3
66.00
29
Cornea Alexandru Sebastian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
66.00
30
Croitoru Daria
Școala Gimnazială Nr. 3
66.00
31
Diţă Olguţa
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
66.00
32
Găină Ștefania
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
66.00
33
Herciu Mihnea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
65.00
34
Strimbei Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
65.00
35
Huzuneanu Roxana
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
64.00
36
Paiu George
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
63.00
37
Topor Antonia Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
61.00
38
Moglan David
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
59.00
39
Raileanu Cuorleone
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
59.00
40
Tătaru Mihnea
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
59.00
41
Crăciun Radu
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
58.00
42
Chiritoiu Daria Elena
Școala Gimnazială Nr. 3
57.00
43
Florea Ciprian
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
57.00
44
Simulescu Daria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
57.00
45
Cristian Andreea
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
56.00
46
Ghiorghita Alin Cosmin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
56.00
47
Măxineanu Alexandra Maria
Școala Gimnazială Nr. 3
56.00
48
Zaharia Luca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
56.00
49
Cirnu Claudia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
54.00
50
Mocanu Daria Andreea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
54.00
51
Ene Adelina
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
53.00
52
Milea Irina Maria
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
53.00
53
Petrea Rares - Mihail
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
53.00
54
Avram Maia Ilinca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
52.00
55
Golesteanu Stefania
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
52.00
56
Munteanu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
52.00
57
Robu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
52.00
58
Iliescu Mihai-Alin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
51.00
59
Tudose Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
51.00
60
Comanescu Miruna
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
49.00
61
Cretu Darius
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
49.00
62
Dumitrascu Elina
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
49.00
63
Olaru Alexandru
Școala Gimnazială Nr. 3
49.00
64
Sandu Vanessa
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
49.00
65
Ghinea Maria Cristina
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
48.00
66
Ioanițescu Edward
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
48.00
67
Voinea Ioana
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
48.00
68
Curtache Ștefan
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
47.00
69
Buzaianu Ioana
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
46.00
70
Hanga David Andrei
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
46.00
71
Olteanu Denis
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
46.00
72
Dinu Ionuţ
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
45.00
73
Boza Diandra
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
44.00
74
Dinu Miruna Alexandra
Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga "
44.00
75
Bordia Sebastian Ionuț
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
43.00
76
Bunadimineata Alesia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
41.00
77
Rusu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
41.00
78
Tataru Eduard - Alexandru,
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
41.00
79
Cucu Samyra
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
40.00
80
Faraoneanu Andra
Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga "
40.00
81
Ancuța Alexandra
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
39.00
82
Iacob Ana Maria Iulia
Școala Gimnazială Nr. 3
39.00
83
Marcu Maria
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
39.00
84
Radu Mihaela
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
39.00
85
Voinea Murgulet Sebastian
Scoala Gimnaziala Gagesti
38.00
86
Betisor Bianca
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
absent
87
Chetreanu Iosef
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
absent
88
Ciobotaru Ema
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
absent
89
Ciubotaru Daria
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
absent
90
Constantinescu Dragoş
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
absent
91
Dudu Iarina Laura
Școala Gimnazială Nr. 7
absent
92
Ghiuta Ovidiu
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
absent
93
Latcan David
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
absent
94
Lensu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
absent
95
Lupu Sebastian
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
absent
96
Popa Ana
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
absent
97
Rotaru Sorina
Scoala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
absent




REZULTATE EVALUARE - LIMBA ROMÂNĂ - 05.05.2018

1
Ene Cristian
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
27.80
2
Gavrilă Ioana
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
27.50
3
Lovin Teodora
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.40
4
Milea Irina Maria
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
27.40
5
Vîlcu Miriam
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.40
6
Poroșnicu Sara
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
27.25
7
Grigoraș Ilaria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
27.05
8
Olaru Alexandru
Școala Gimnazială Nr. 3
27.00
9
Strîmbei Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.75
10
Comănescu Miruna
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
26.65
11
Popa Rialda Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.50
12
Asanache Bianca
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
26.00
13
Voicu Alexia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.85
14
Tronaru Bianca
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
25.80
15
Ursache Elisia
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
25.70
16
Buzăianu Ioana
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.60
17
Ciobotaru Ema
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.50
18
Anton Claudia-Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.20
19
Băltăreţu Elena
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
25.05
20
Purice Cosmina Denisa
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
25.00
21
Iosif Alexandra
Școala Gimnazială Nr. 3
24.85
22
Tătaru Eduard - Alexandru
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
24.85
23
Căpățîna Mateo
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.65
24
Dobroiu Delia
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
24.60
25
Ene Adelina
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
24.60
26
Croitoru Daria
Școala Gimnazială Nr. 3
24.35
27
Androni Ştefan
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.05
28
Prodan Răzvan
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
24.00
29
Bortoș Bianca Mihaela
Școala Gimnazială Nr. 3
23.70
30
Crîngașu Rianna
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
23.60
31
Lăcătuș Maia
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
23.60
32
Mîțu Miruna
Școala Gimnazială Nr. 3
23.60
33
Gheorghiță Maia
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.50
34
Iliescu Mihai-Alin
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
23.50
35
Dobrin Denisa Anne-Marie
Școala Gimnazială Nr. 3
23.40
36
Ionescu Alexandru
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
23.30
37
Roșu Mihnea
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
23.25
38
Seceleanu Elena
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.95
39
Enache Alexia
Școala Gimnazială Nr. 3
22.85
40
Cîrnu Claudia
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
22.80
41
Ciribașa Cristian
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
22.65
42
Iordache Beatrice
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.65
43
Cristian Andreea
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
22.60
44
Chiriac Eduard
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
22.45
45
Voinea Murguleț Sebastian
Școala Gimnaziala Găgești
22.30
46
Bigiu-Diaconu Maria-Magdalena
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
21.95
47
Dobrescu George
Școala Gimnaziala Principele Radu, Adjud
21.80
48
Portase Laura
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
21.75
49
Tudose Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
21.45
50
Topor Antonia Maria
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.15
51
Zamfiroiu Andrada
Școala Gimnazială ,,Anghel Saligny"
21.00
52
Curtache Ștefan
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.75
53
Dimofte Teodora
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.10
54
Bunadimineața Alesia
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
20.00
55
Drăgoi Bianca
Școala Gimnazială ,,Ion Basgan "
20.00
56
Mocanu Daria Andreea
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
19.55
57
Hodorog David
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
19.45
58
Nica Daria Ramona
Școala Gimnazială ,,Ştefan cel Mare "
18.75
59
Ciorașteanu Ana - Maria
Școala Gimnazială ,,Duiliu Zamfirescu"
15.80





Coordonatori:
Inspector școlar pentru învățământul primar, prof. Gabriela Oloeriu
  • limba română: prof. inv. primar Alina Coarcă, prof. inv. primar Mariana Cudalb
  • matematică: prof. inv. primar Daniela Gavrilă, prof. inv. primar Geanina Ifrim

Centrul de Excelenta ce se va organiza la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani. Activitatea Centrului de Excelenta
se va desfășura în fiecare sâmbătă, alternativ matematică și limba română, între orele 9.30-11.30 la sediul unității școlare mai sus menționate. Elevii vor putea fi înscriși la acest centru de către părinți sau învățători până la data de 11 octombrie, la adresa de email ifgeani@yahoo.com.

Deoarece există un număr limitat de locuri, 90 la matematică și 60 la română, elevii vor fi selectați pe baza unei testări, care este programată pentru data de 14 octombrie 2017 la limba română și 21 octombrie 2017 la matematică, ora 9.30 la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani.
Elevii pot participa la ambele discipline, dacă au fost selectați în acest sens.


Participarea la activitățile Centrului de Excelență este gratuită, iar elevii vor fi pregătiți de cadre didactice de excepție, cu preocupare permanentă pentru performanță.