home



PREMIEREA ELEVILOR VA AVEA LOC IN SALA DE FESTIVITATI A ISJ VRANCEA,

IN DATA DE 31 MAI, ORA 17.00.












REZULTATE EVALUARE FINALA MATEMATICA

13 MAI 2017

Nr. crt
Nume si prenume
Scoala
Punctaj
Premiul
1
Bîra Cristian
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
25
I
2
Baciu Mihnea Iustin
Scoala Gimnaziala Nr. 7
25
I
3
Ifrim Sebastian
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
25
I
4
Săcrieru Tudor
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
25
I
5
Nastase Darian George
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
25
I
6
Hagiu Monica
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
24
II
7
Cuptor Raluca Maria
Scoala Gimnaziala Nr. 3
24
II
8
Spataru Cristian
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
24
II
9
Constantinescu David
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
24
II
10
Dumitru Adriana
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
24
II
11
Cristescu Carla
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
24
II
12
Ghilea Andrei Teodor
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
24
II
13
Stoica Petru
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
24
II
14
Manea Bogdan
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
24
II
15
Costea Albert
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
23
III
16
Mircea Rares Stefan
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
23
III
17
Luca Nicole Eveline
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
23
III
18
Coman Daria Stefani
Liceul "Duiliu Zamfirescu"
23
III
19
Nica Anne Marie
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22
M
20
Savulescu Alexandra
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22
M
21
Mocanu Catinca
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
22
M
22
Mocanu Diana
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
22
M
23
Stancu Andreea
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
22
M
24
Tapalaga Mircea
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
22
M
25
Buşilă Denis
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
21
premiu special
26
Dulhan Alexandra
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
21
premiu special
27
Ionescu Roberto
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
21
premiu special
28
Dima Petru
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
21
premiu special
29
Petrache Maria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
21
premiu special
30
Buica Adela Maria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
21
premiu special
31
Milea Vlăduţ Adrian
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
21
premiu special
32
Bujoreanu Alexandra
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20

33
Chirilă Denisa Alexandra
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
20

34
Bobeica Riana
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20

35
Eremia Ana Maria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20

36
Fatu Rares Daniel
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20

37
Poiană David
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
20

38
Barbărasă Andrei
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
20

39
Teodorescu Rareş
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
20

40
Ungureanu Bogdan
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
20

41
Predescu Maria
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19.5

42
Cudalb Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
19.5

43
Roșu Teodora
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
19.5

44
Balaban Razvan
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
19

45
Constantinescu Rares
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
19

46
Pîrîiac Irina
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19

47
Iordache Andreea
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
19

48
Kmeic Patrick
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19

49
Bataragă Gabriel
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
18

50
Trifan Alexia
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
18

51
Ifrim Dorisandra
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
18

52
Ioniță George
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
18

53
Cimpoca Pavel Daria Elena
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
18

54
Canae Alexandru
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
18

55
Păun Liviu Ștefan
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
18

56
Zainea Cristiana
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
18

57
Zaharia Maria Miruna
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
17.5

58
Niculescu-Cristea Ştefan
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
17

59
Marin Dan
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
17

60
Tîlvăr Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
17

61
Buică Andrei
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
17

62
Ţibrea Ştefania
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
16.5

63
Tudosa Miruna
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
16

64
Şărban Albert
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
16

65
Poiană Irina
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
16

66
Vasilache Mihai
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
16

67
Moldoveanu Anastasia
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
15

68
Ostafie Daria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
15

69
Gurguiatu Cristian
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
15

70
Moraru Manon
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
14

71
Cruceanu Alexandru
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
14

72
Sterea Delia
Scoala Gimnaziala Nr. 3
13

73
Bucovineanu Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
13

74
Vasile Elena Mălina
Liceul Tehnologic "Al. I. Cuza"
13

75
Dima Andra
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
12

76
Pavel Elena Bianca
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
12

77
Dumbravă George
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
12

78
Florea Ştefania
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
8

79
Rosca Madalina
Scoala Gimnaziala Nr. 3
7

80
Soare Dragos
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
7

81
Avrămoiu Karina
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
5.5

82
Benguş Miruna
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"


83
Chiriac Andrei
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"


84
Stoica Lorenzo
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"


85
Cazan Raisa
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"


86
Taban Ana – Maria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"


87
Bengus Alex George
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"


88
Chelaru Miruna Alexandra
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"


89
Burlan Andrei
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"


90
Feraru Răzvan
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"


91
Moisă Cristian
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"



REZULTATE EVALUARE FINALA LIMBA ROMANA

06 MAI 2017



Nr. crt
Nume si prenume
Scoala
Total
Premiul
1
Lalu Maria
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
28.20
I
2
Savulescu Alexandra
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
28.20
I
3
Petrache Maria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
27.85
I
4
Bobeica Riana
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
27.85
I
5
Ostafie Daria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
27.55
I
6
Apostu Alessia
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
27.40
II
7
Pricope Daria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
27.10
II
8
Cudalb Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
27.05
II
9
Ifrim Dorisandra
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
27.00
II
10
Eremia Ana Maria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
26.60
III
11
Catanoiu Iulia Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
26.50
III
12
Dumitru Adriana
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
26.45
III
13
Fatu Rares Daniel
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
26.40
III
14
Mocanu Diana
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
26.35
M
15
Jugănaru Alexia
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
26.30
M
16
Constantinescu David
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
26.20
M
17
Vasile Yasmina
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
26.20
M
18
Milea Vlăduţ Adrian
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
26.15
premiu special
19
Nastase Darian George
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
26.15
premiu special
20
Predescu Maria
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
26.15
premiu special
21
Roșu Teodora
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
26.00
premiu special
22
Tîlvăr Maria
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
25.60

23
Inta Melissa
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
25.35

24
Lepădatu Denisa Gabriela
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
25.15

25
Vasilache Mihai
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
25.05

26
Poiana Irina
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
25.00

27
Coman Daria Stefani
Liceul "Duiliu Zamfirescu"
24.95

28
Hagiu Monica
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
24.95

29
Pîrîiac Irina
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
24.95

30
Barbărasă Andrei
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
24.55

31
Canae Alexandru
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
24.25

32
Chirilă Gabriela
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
24.20

33
Chelaru Miruna Alexandra
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
24.05

34
Avrămoiu Karina
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
23.60

35
Jitaru Andreea
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
23.60

36
Jechianu Anna
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
23.55

37
Bobeica Eduard Gabriel
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
23.45

38
Chirilă Denisa Alexandra
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
23.45

39
Șimon Cristian Eduard
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
23.45

40
Ghilea Andrei Teodor
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
23.40

41
Logodinschi Bogdan
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
23.35

42
Dumbravă George
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
23.25

43
Lupu Alexandra
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
23.25

44
Teodorescu Rareş
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
23.25

45
Oprea Mihail
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
23.20

46
Manole Andrei Ștefan
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
23.05

47
Taranu Catalin
Scoala Gimnaziala Nr. 3
22.90

48
Moise Maria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22.75

49
Trifan Alexia
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22.70

50
Neagu Elena Bianca
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
22.60

51
Agherghinei Daria
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22.55

52
Nica Anne Marie
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22.55

53
Rarinca Mircea
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
22.55

54
Ghilință Alexia Daniela
Scoala Gimnaziala "Nicolae Iorga"
22.40

55
Neagu Adrian
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
22.35

56
Ochian Loredana
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
22.05

57
Zaharia Maria Miruna
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
22.05

58
Moldoveanu Anastasia
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
22.00

59
Badiu Anna
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
21.85

60
Mircea Rares Stefan
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
21.75

61
Iordache Andreea
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
21.70

62
Ifrim Sebastian
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
21.65

63
Poiană David
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
21.60

64
Roinita Alexandru Gabriel
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
21.60

65
Potop Alicia
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
21.35

66
Mihu Radu Cristian
Scoala Gimnaziala Nr. 3
21.10

67
Tudosa Miruna
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
21.00

68
Necula Miriam
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20.65

69
Spataru Cristian
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
20.55

70
Zainea Cristiana
Scoala Gimnaziala "Al. Vlahuţă"
19.95

71
Apostolie Ioana
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19.85

72
Fâţă Robert
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
19.85

73
Ciobotaru Elisa
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19.55

74
Iordache Miruna
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19.45

75
Chindea Diana
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
19.35

76
Manea Bogdan
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
19.35

77
Harabagiu Ștefania
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
19.10

78
Tudoroiu Eduard
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
17.60

79
Benguş Miruna
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
absent

80
Bratu Ioana Miruna
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
absent

81
Dima Petru
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
absent

82
Ene Flavia
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
absent

83
Luca Nicole Eveline
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
absent

84
Mihalea Rareş
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
absent

85
Moisă Cristian
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
absent

86
Racoviţă Andrei
Scoala Gimnaziala "Anghel Saligny"
absent

87
Stancu Andreea
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
absent

88
Taban Ana – Maria
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
absent

89
Taranciuc Tudor Andrei
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"
absent

90
Ungureanu Bogdan
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"
absent

91
Velicu Ioana Cristina
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu"
absent






Coordonatori:
Inspector școlar pentru învățământul primar, prof. Gabriela Oloeriu
  • limba română: prof. inv. primar Alina Coarcă, prof. inv. primar Mariana Cudalb
  • matematică: prof. inv. primar Daniela Gavrilă(iliegavriladaniela@yahoo.com) , prof. inv. primar Geanina Ifrim (ifgeani@yahoo.com)

Centrul de Excelenta ce se va organiza la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani. Activitatea Centrului de Excelenta
se va desfășura în fiecare sâmbătă, alternativ matematică și limba română, între orele 9.30-11.30 la sediul unității școlare mai sus menționate. Elevii vor putea fi înscriși la acest centru de către părinți sau învățători până la data de 13 octombrie, la adresa de email ifgeani@yahoo.com.

Deoarece există un număr limitat de locuri, 90 la matematică și 90 la română, elevii vor fi selectați pe baza unei testări, care este programată pentru data de 15 octombrie 2016 la limba română și 22 octombrie 2016 la matematică, ora 9.30 la Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” din Focșani.
Elevii pot participa la ambele discipline, dacă au fost selectați în acest sens.


Participarea la activitățile Centrului de Excelență este gratuită, iar elevii vor fi pregătiți de cadre didactice de excepție, cu preocupare permanentă pentru performanță.